İnşaat Mühendisliği eğitimini, modern bir yaklaşımla hazırlanmış, teorik bilgilere ek olarak uygulama becerisi de kazandıran bir eğitim sistemine sahip; bilim insanı olmak isteyen öğrencilerine yeni ve modern laboratuvarlarda çalışma ve araştırma projesi ekiplerine katılma olanağı sağlayan; tamamen İngilizce eğitim vererek mezunlarına yurtdışındaki seçkin inşaat projelerinde çalışabilme yetkinliği kazandıran; öğrencilerine az mevcutlu sınıflarda kaliteli eğitim ortamı sunan bir bölümde almak istorsanız AGÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü tercih edebilirsiniz.

Öğrencilerimiz, eğitimleri boyunca alacakları derslerin yanı sıra yurt içi ve/veya yurt dışındaki seçkin inşaat sektörü firmalarında yapacakları uzun stajlar sayesinde belirli bir pratik uygulama becerisine de sahip olacaklar. Birinci sınıftan itibaren mezuniyete kadar uygulanacak Kariyer Koçluğu Sisteminde, öğrencilerimiz inşaat sektörünün lider firmalarından yöneticilerinin gözetiminde kariyer planları konusunda desteklenecek ve meslek yaşamlarına hazırlanacaklardır. Öğrencilerimiz, bir bölümü ABD’de gerçekleşecek yabancı dil hazırlık eğitimi sonrasında, tamamen İngilizce olarak alacakları İnşaat Mühendisliği eğitimi sayesinde, yurt dışı staj olanaklarından yararlanabileceklerdir. Tüm bu olanaklarla eğitimlerini alacak öğrencilerimiz, yüksek nitelikli projelerin gerçekleştirildiği uluslararası inşaat sektörünün öncü şirketlerinin aradığı vasıflarda İnşaat Mühendisleri olarak mezun olacaklardır.

Hidrolik mühendisliği ve kıyı mühendisliği, deprem mühendisliği, yapı modellemesi ve simülasyonu, yapıların güvenilirliği, çelik yapı tasarımı, yenilikçi ve çevre-dostu yapı malzemelerinin geliştirilmesi AGÜ İnşaat Mühendisliği bölümündeki öğretim üyelerinin başlıca uzmanlık ve araştırma alanlarını oluşturmaktadır. Öğretim üyeleri bu alanlardaki bilimsel çalışma ve yayınlarıyla uluslar arası bilim dünyasına önemli katkılarda bulunmaktadır.