AGÜ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEZUN İSTATİSTİKLERİ

Bölümümüz ilk öğrencilerini  2013 yılında almış olup 2018 yılında ilk mezunlarını vermiştir. 2018 yılında 16 öğrencimiz bölümümüzden mezun olmuştur. İlk mezunlarımızın 14’ü ya çalışıyor ya da yüksek lisans eğitimlerine devam ediyorlar. 3 mezunumuz ise hem çalışıp hem de yüksek lisans eğitimlerine devam etmektedirler. 2 öğrencimiz ise ne çalışıyor ne de yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

2018 mezunlarımızın 5’i (%50’si) kamu sektöründe, 3’ü (%30’u) özel sektörde ve 2’si (%20’si) ise akedemi de çalışmaktadır. Mezunlarımız, kamu da TSK ve DHMİ  gibi kurumlarda çalışmaktadır. Limak İnşaat, Aspilsan ve GMS İnşaat ise mezunlarımızın özel sektörde çalıştıkları firmalardır. Akademik alanı seçen mezunlarımız ise AGÜ ve Gedik Üniversitelerinde araştırma görevlisi olarak çalışmaktalar.

 

İlk mezunlarımızdan bir öğrencimiz yurtdışında Kuveyt’te çalışmaktadır. 9 mezunumuz ise Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışmaktadırlar. Bu şehirler; Kayseri, İstanbul, Antalya, İzmir, Nevşehir, Gaziantep ve Bingöl. 

 

İlk mezunlarımızın 7’si yüksek lisans eğitimine devam ederken 9’u yüksek lisans eğitimine devam etmemektedir. 3 mezunumuz ise hem yüksek lisans eğitimine devam ediyor hem de çalışıyor. Mezunlarımız biri yüksek lisans eğitimine yurdışında devam ederken diğerleri Türkiye’deki çeşitli üniversitelerde yüksek lisans eğitimine devam etmekteler.